Tulokset 2018

Ilkka Varis
8.5.2018

Satakunta Cupin 2. /Firma Cupin 1. osakilpailu "Rauman Sammutin-osakilpailu"

 

Maantie 54km

Miehet

Cup-sarja

1)Pekka Kaunisto PoTa 1.22,02, 2)Joni Loukkola PoPyKa/CCH sa. 3) Danny McNab RSP 1.22,32, 4)Mika Pihkoluoma RSP sa. 5)Teemu Lindroth RSP sa. 6)Jyrki Lepistö PoTa sa. 7) Jyrki Nurmi RSP sa. 8) Joonas Ylikahri PoTa sa. 9) Jouni Suoniemi RSP 1.37,09, 10) Mikko Rajakangas PoPyKa 1.47,25

MYL

1)Pekka Kaunisto PoTa 1.22,02, 2)Joni Loukkola PoPyKa/CCH sa. 3)Danny McNab RSP 1.22,32, 4) Joonas Ylikahri PoTa sa. 5) Mikko Rajakangas PoPyKa 1.47,25

M40

1)Teemu Lindroth RSP 1.22,32, 2)Jyrki Nurmi RSP sa.

M50

1)Mika Pihkoluoma RSP 1.22,32, 2)Jyrki Lepistö PoTa sa. 3)Jouni Suoniemi RSP 1.37,09

Maantie 32km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 54,34, 2)Henni Känkänen PoTa 56,28, 3)Minna Mäkiranta RSP sa. 4)Anu Pörsti PoPyKa 1.02,47
 

 

15.5 FC2 Tempo 10km "Kuntosumppu-osakilpailu"

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 16.07,37

Miehet

1) Janne Pohjalainen PoTa 13.25,88, 2) Mika Pihkoluoma RSP 14.19,37, 3) Ilkka Varis RSP 14.56,3, 4) Ari Niittymäki PoTa 16.42,58

 

5.6 FC3 Tempo 10km 

Erittäin kova tuuli, lämpötila +12

Naiset

1) Sanna Juujärvi 16.35,26

Miehet

1) Aki Sund 15.05,07, 2) Ilkka Varis 15.13,40, 3) Kari Salo 15.32,26, 4) Danny McNab 15.43,17, 5) Timo Lehtonen 17,28,64

 

26.6 FC4 "Pyörä Nurmi-osakilpailu"

Tempo 9.8km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 15.43,2

Miehet

1) Ilkka Varis RSP 14.39,7, 2) Mika Pihkoluoma RSP 14.42,9, 3) Kari Salo RSP 15.01,9, 4) Ari Niittymäki PoTa 16.13,3, 5) Timo Lehtonen SäkYritys 16.47,9

 

10.7 FC5 / SaC6 Maantieajo

Naiset 30km

1)Sanna Juujärvi RSP 50.43, 2)Henni Känkänen PoTa 52.05, 3)Anu Pörsti PoPyKa 56.47, 4)Tuula Lepistö PoTa 1.01,41

Miehet 30km

M60

1)Kari Loukkola PoPyKa 52.04

M70

1)Veijo Kari PoTa 52.03, 2)Jukka Rintala PoTa 52.04

Miehet 50km

MYL

1)Matti Manninen KoiIsku 1.12,43, 2)Aki Sund RSP sa. 3)Joni Loukkola CCH 1.15,41, 4)Jani Hujanen RBF sa. 5)Juho Keskinen PoTa 1.18,19, 6)Pekka Kaunisto PoTa sa. 

M40

1)Teemu Lindroth RSP 1.15,41.02 2)Teemu Salonen PoTa 1.32,10

M50

1)Mika Pihkoluoma RSP 1.15,41, 2)Jyrki Lepistö PoTa 1.18,19

Cup-sarja

1)Matti Manninen KoiIsku 1.12,43, 2)Aki Sund RSP sa.3)Joni Loukkola CCH 1.15,41, 4)Jani Hujanen RBF sa 5)Teemu Lindroth RSP sa. 6) Mika Pihkoluoma RSP sa. 7)Juho Keskinen PoTa 1.18,19, 8)Jyrki Lepistö PoTa sa. 9)Pekka Kaunisto PoTa sa. 10)Teemu Salonen PoTa 1.32,10

 

14.8 FC 6 Tempo 9.8km "TVO-osakilpailu"

Naiset 

1)Sanna Juujärvi RSP 15.33,6

Miehet

1)Aki Sund RSP 13.55,8, 2)Ilkka Varis RSP 14.11,6, 3)Kari Salo RSP 14.56,2, 4)Danny McNab RSP 15.01,7, 5)Ari Niittymäki PoTa 16.04,48, 6)Rauno Tuomi SäkYritys 17.23,8

 

28.8 FC 7 Mestaruustempo 21km "Rauman Laatuhuolto Oy-osakilpailu"

Naiset

1)Sanna Juujärvi 33.24,7

Miehet

1)Mika Pihkoluoma 29.47,3, 2)Ilkka Varis 30.07,7, 3)Kari Salo 31.13,7, 4)Timo Rapeli 32.01,8, 5)Danny McNab 32.44,1

 

9.9 FC 8 Mestaruusmaantie 55km "Jorma Virtasen muistoajot" 

Naiset

1)Henni Känkänen PoTa 1.34,31, 2)Sanna Juujärvi RSP 1.36,02

Miehet

1)Teemu Lindroth 1.29,49, 2)Mika Pihkoluoma sa. 3)Danny McNab sa. 4)Ilkka Varis sa. 5)Kari Salo 1.33,54, 6)Aki Sund 1.36,02