Tulokset 2020

Ilkka Varis
3.6.2020

SaC1 / FC1 2.6 Tempo 10km

SaC1. tempo 10km rsp Vasarainen
Sebastian Kuusisto pota 16,47
Karoliina Kuusisto pota 19,01
Kristoffer Kuusisto pota 22,58
m-70
Jukka Rintala pota 17,19
N-yleinen
Sanna Juujärvi rsp 16,09
Anu Pörsti popyka 18,54
M-40
Teemu Salonen pota 14,27
Ossi Aalto rsp 16,19
M-50
Mika Pihkoluoma rsp 13,42
JyrkiLepistö pota 14,51
Ari Niitymäki pota 15,42
Timo Rapeli rsp 16,24
M-Yleinen
Joonas Ylikahri pota 13,12
Jan Runsten pota 13,46
Juho Keskinen pota 14,03
PekkaKaunisto pota 14,13
Danny MC Nab pota 14,52
Joonas Peltonen pota 14,59
Joonas Heinilä pota 15,25

 

RSP:n Firma Cup

Miehet

1.Mika Pihkoluoma 13,42

2.Ossi Aalto 16,19

3. Timo Rapeli 16.24

Naiset

1. Sanna Juujärvi 16.09

 

FC2 Tempo 23.6

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 16.15

2) Sariitta Pihlaviita Gugel PoTa 16.22

Miehet

1) Mika Pihkoluoma RSP 13.42

2) Aki Sund RSP 14.20

3) Johannes Heinilä PoTa 15.38

4) Ari Niittymäki PoTa 15.39

5) Thomas Schild PoTa 15.49

6) Timo Rapeli RSP 15.54

7) Timo Lehtonen SäY 16.50

 

FC3 14.7 Tempo 10km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 15.33

Miehet

1) Mika Pihkoluoma RSP 13.32

2) Danny McNab PoTa 14.18

3) Aki Sund RSP 14.36

4) Ossi Aalto RSP 15.10

5) Johannes Heinilä PoTa 15.19

6) Ari Niittymäki PoTa 15.39

7) Timo Lehtonen SäkYr 16.49

 

FC4 / SaM 4.8 Tempo 10km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 15,38,44

2) Anu Pörsti PoPyKa 18.39,30 (1. N50)

P10

1) Kristopher Kuusisto PoTa 24.44,45

T16

1) Karoliina Kuusisto PoTa 18.49,51

Miehet

1) Joonas Ylikahri PoTa 13.14,30

2) Janne Pohjalainen PoTa 13.26,49

3) Mika Pihkoluoma RSP 13.48,01 (1.M50)

4) Ilkka Varis RSP 14.11,17 (1.M40)

5) Joonas Peltonen PoTa 14.14,16 (3.Myl)

6) Pekka Kaunisto PoTa 14.16,24

7) Danny McNab PoTa 14.17,36

8) Teemu Salonen PoTa 14.29,26 (2.M40)

9) Pekka Saari KoiIsku 14.31,05 (1.M60)

10) Ossi Aalto RSP 15.05,05 (3.M40)

11) Ari Niittymäki PoTa 15.09,04 (2.M50)

 

FC 6 25.8 Mestaruus tempo 21 km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 33.09

Miehet

1) Timo Torpo RSP 27.37

2) Mika Pihkoluoma RSP 29.46

3) Danny McNab PoTa 29.52

4) Jyrki Lepistö PoTa 30.57

5) Aki Sund RSP 31.31 (3.RSP)

6) Marcel Uhlig RSP 31.48 (4.RSP)

7) Ossi Aalto RSP 31.53 (5.RSP)

8) Timo Rapeli RSP 32.03 (6.RSP)

9) Ari Niittymäki PoTa 33.06

10) Timo Kankkunen RSP 34.37

 

6.9 Jorma Virtasen muistoajot, SaC maantie, FC7 ja RSP:n mest.maantie

Maantie 31km Naiset

1) Sari Auramaa TuUl 1.00,00

2) Essi Hyle PoTa sa.

3) Sanna Juujärvi RSP sa.

4) Anu Pörsti PoPyka 1.02,27

Maantie 54km Miehet

1) Matti Manninen GIF 1.22,00 (1. Myl)

2) Timo Torpo RSP sa. (1.M40)

3) Joonas Ylikahri PoTa sa. (2.Myl)

4) Joni Loukkola CCH-IH 1.24,40 (3.Myl)

5) Danny McNab PoTa sa. (4.Myl)

6) Mika Pihkoluoma RSP sa. (1.M50)

7) Teemu Lindroth TuUl sa. (2.M40)

8) Mikko Setälä PoTa sa. (3.M40)

9) Juha Vilhola PoTa sa. (5.Myl)

10) Pekka Kaunisto PoTa 1.26,45 (6.Myl)

11) Jyrki Lepistö PoTa sa. (2.M50)

12) Akseli Ylikoski PoTa sa. (1.M18)

13) Pekka Saari KoiIsku sa. (7.Myl)

14) Ilkka Varis RSP sa. (4.M40)

15) Aki Sund RSP sa. (8.Myl)

16) Joonas Peltonen PoTa sa.(9.Myl)

17) Ossi Aalto RSP 1.31,55 ( 5.M40)

18) Timo Rapeli RSP sa.(3.M50)

19) Inge Haugen PoTa 1.33,20 (4.M50)