Tulokset 2022

Ilkka Varis
18.5.2022

17.5 SaC1/FC1

Tempo 5km

P 10

1) Brono Peltonen PoTa 11,55

10km

Naiset

1) Sanna Pihkoluoma RSP 16,59

2) Anu Pörsti PoTa 20,01

Miehet

M80

1) Erkki Niittymäki PoTa 20,23

M60

1) Jyrki Lepistö PoTa 15,12

M50

1) Ari Niittymäki PoTa 15,38

MYL

1) Timo Torpo RSP 13,22

2) Ossi Aalto RSP 14,33

3) Pekka Kaunisto PoTa 14,55

4) Danny McNab PoTa 15,15

M40

1) Teemu Salonen PoTa 15,07

 

31.5 FC2

Tempo 10km

Naiset

1)Sanna Pihkoluoma RSP 16,36,9

Miehet

1)Ossi Aalto RSP 14,01,9

2)Mika Pihkoluoma RSP 14,43,4

3)Aki Sund RSP 15,54,4

 

21.6. FC3 "Rakennus Jope-osakilpailu"

Tempo 10km

Naiset

1) Sanna Pihkoluoma RSP 16.05,6

Miehet

1) Timo Torpo RSP 12.51,9

2) Ossi Aalto RSP 13.42,8

3) Ilkka Varis RSP 14.36,0

4) Mika Pihkoluoma RSP 14.45,4

5) Ari Niittymäki PoTa 15.09,7

6) Aki Sund RSP 16.36,4

7) Erkki Niittymäki (M80) PoTa 18.46,1

 

12.7 FC4 "Länsi-Suomi-kilpailu" 

Tempo 10km

Naiset

1) Sanna Pihkoluoma RSP 15.59.0

Miehet

1) Timo Torpo RSP 13.10.0

2) Ossi Aalto RSP 13.53,7

3) Ilkka Varis RSP 14.25,5

4) Mika Pihkoluoma RSP 14.28,0

5) Ari Niittymäki PoTa 14.59,3

6) Erkki Niittymäki PoTa 18.17,0 (M80)

 

2.8 FC5 ja SaM tempo 10km "Muottituote Group-osakilpailu"

Naiset 

1) Sanna Pihkoluoma RSP 16.04,3

2) Anu Pörsti PoTa 18.20,1

M80

1) Erkki Niittymäki PoTa 18.20,3

M60

1) Jyrki Lepistö PoTa 15.04,5

M50

1) Mika Pihkoluoma RSP 14.33,8

2) Ari Niittymäki PoTa 15.00,2

M40

1) Ilkka Varis RSP 14.26,9

MYL

1) Timo Torpo RSP 12.37,9

2) Ossi Aalto RSP 13.51,1

3) Joonas Peltonen PoTa 13.58,7

 

23.8 FC6 ja RSP: mestaruustempo 20km

Naiset

1) Sanna Pihkoluoma RSP 33,23,14

Miehet

1) Timo Torpo RSP 26.32,92

2) Ossi Aalto RSP 29.16,51 

3) Mika Pihkoluoma RSP 31.33,54

4) Jyrki Lepistö PoTa 31.52,70

5) Ari Niittymäki PoTa 31.54,85

6) Erkki Niittymäki (M80) PoTa 38.37,10

 

Jorma Virtasen muistoajot 28.8

FC7, RSP:n mestaruusmaantie ja SaC maantie

Naiset 33km

1) Sanna Pihkoluoma RSP 1.05,29

2) Anu Pörsti PoTa 1.10,54

M 50 55km

1) Jouni Suoniemi TuUl 1.37,16

2) Mika Kanerva PoTa 1.43,12

 

MYL 55km

1) Teemu Lindoth TuUl 1.24,44

2) Mikko Koivu TuUl sa.

3) Joonas Peltonen PoTa sa.

4) Joonas Penttinen TuUl 1.25,12

5) Pekka Kaunisto PoTa 1.29,26

6) Helmer Haapala TuUl sa.

7) Teemu Laaksonen TuUl sa.

8) Antti Leino TuUl sa.

9) Ossi Aalto RSP sa.